Franje’s Reisland opent 2026 met geslaagde boottocht over Twentekanaal en IJssel

Zaterdag 18 april vond het eerste reisje in 2026 van Franje’s Reisland plaats. Dit keer weer een tocht met het mooie schip de “Nirvana”.
De dag begon voor de vrijwilligers van Franje in het gebouw aan de Kloosterlaan met een briefing voorafgaand aan het thuis ophalen van diverse gasten door chauffeurs en begeleiders op de bussen.

Om een uur of elf waren alle 150 gasten aan boord in de haven van Goor waarna het schip in zuidwestelijke richting afvoer. Over het Twentekanaal en via de IJssel naar Zutphen. Daar werd gekeerd voor de terugvaart. Onderweg werd men prima verzorgd door de vele vrijwilligers van Franje die af en aan liepen met koffie en cake. Er was al varende natuurlijk veel te zien (of te kletsen!). We voeren onder de nu eindelijk geplaatste nieuwe brug over het Twentekanaal bij Lochem door en hadden vanaf het bovendek prachtig zicht op de enorme muurschildering op de fabriek daar. Vervolgens moest de Nirvana geschut worden in de sluis bij Eefde. Een hoogteverschil van maar liefst zes meter en 70 centimeter! Een indrukwekkend gezicht.

De hele dag werd muzikaal opgeluisterd door Bennie Haafkes met zijn “Muziekdeuze”. Hij verzorgde een zeer afwisselend programma van nederlandstalige muziek en hits uit de jaren zestig en zeventig. Er werd soms meegezongen, ook door een gelegenheidsensemble dat meteen de “Selvera’s” gedoopt werd.

Ook de inwendige mens werd natuurlijk niet vergeten. Er werd behalve de hapjes tussendoor, waaronder grote bitterballen, een heerlijk uitgebreid diner geserveerd. Bij de drankjes konden de Advocaatjes met slagroom voor sommige gasten natuurlijk niet ontbreken.

Ook het weer deed z’n best. Ondanks de voorspellingen bleef het vrijwel de gehele dag droog met redelijke temperaturen. Dat het bij het van boord gaan op het eind wat regende kon deze prachtige dag niet meer stukmaken.

Deel dit bericht via...

Agenda

* Meerdere voorstellingen/data

Stuur je agendaberichten naar agenda@goorsvictorie.nl

Besloten, geannuleerde en uitverkochte activiteiten staan hier niet vermeld.